Založ si blog

Zo stredoškolskej missky je dnes uznávaná módna blogerka

Považuje sa za obyčajné 19-ročné dievča spod Tatier, ktorému sa počas štúdia na popradskom gymnáziu podarilo zvíťaziť v súťaži Miss stredných škôl 2013. Medzi rovesníčkami vyniká nielen zjavom, ale aj neprehliadnuteľným a pritom veľmi elegantným štýlom obliekania. Dnes chodí IVANA PETRUŠOVÁ na vysokú školu do Bratislavy, kde študuje žurnalistiku, no nestratila sa ani vo svete ženskej krásy, nakoľko je vyhľadávanou modelkou, ale aj uznávanou módnou blogerkou…Ivana P. Ivana Pe. Ivana Pet. Ivana Petr. Ivana Petrusova miss Ivana Petrušová Ivana Petrušová - Strasburg

Spoznal som ju počas výletu vo francúzskom Štrasburgu, kde cestovala za odmenu v rámci svojho víťazstva na stredoškolskej misske. A bolo naozaj nemožné si ju v jeho uliciach nevšimnúť, pretože sa odlišovala nielen od domácich obyvateliek, ale aj od ostatných turistov, ktorí sem chodia doslova z celého sveta. Počas jednej večere sme sedeli pri jednom stole, tak som ju trošku vyspovedal a vysvetlila mi, kto je a čo robí, aj keď sa priznám, že jej pseodonym Sweet Lady Lollipop som dovtedy nepoznal. Ukázalo sa, že rovnaký názov nesie aj jej internetová stránka ako aj profil pre fanúšikov na najznámejšej sociálnej sieti, kde uverejňuje fotografie, na ktorých je zachytená v rôznych módnych kreáciách, na cestách po svete alebo pri rôznych aktivitách. Vždy k nim pridá aj niekoľko svojich postrehov, názorov či rád vo forme blogu, ktorý existuje už vyše štyri roky a každodenne ho na webe vyhľadá viac než dvetisíc ľudí. „Vďaka blogu dostávam veľa ponúk na spolupráce, takže ho beriem oveľa zodpovednejšie ako v minulosti.Verím, že moja stránka sa bude rozvíjať aj naďalej, veď vždy sa nájde niečo nové, čo by som mohla čitateľom ponúknuť alebo ukázať,“ hovorí úspešná blogerka, ktorá sa vždy obliekala inak ako jej spolužiačky. „Kto iný, ak nie ja, by sa do našej školy neodvážil prísť s megamašľou na hlave,“ s úsmevom vraví Ivana, ktorá si za svoj nevšedný štýl občas vypočula i zopár nie príliš lichotivých komentárov, ale prežila to. „Všetci sa učíme, rastieme a meníme svoj pohľad na vec. Časom každý z nás zmúdrie a možno si uvedomí, že nie všetko, čo povedal alebo vykonal, bolo najsprávnejšie. Ale veď presne o tom je život – o robení chýb, následnom učení a poznaní.“ V súčasnosti ju vďaka internetu registrujú tisícky Sloveniek, takže občas sa stane, že ju niektorá z nich spozná aj na ulici: „Je to vždy veľmi milé a potešujúce, len nikdy neviem, ako mám reagovať. Nie som predsa žiadna celebrita, iba obyčajné dievča, ktoré robí to, čo ho baví. Mnohé dievčatá mi aj píšu. Najčastejšie chcú poradiť s oblečením alebo líčením na rôzne udalosti, s celkovým stylingom, prípadne, aby som im dala tip, kde si môžu kúpiť to, čo sa im páči.“

Po misske nespyšnela…

Ivana Petrušová prežila nádherné detstvo vo Svite, kde sa pred rokmi presťahovali jej rodičia. „Mama je Skaličanka, otec z Tatranskej Štrby a ja som sa narodila vo Zvolene, kde v tom čase pôsobil môj starký ako evanjelický biskup. Mám mladšieho brata a všetci štyria bývame v rodinnom dome vo Svite, spolu s troma psíkmi, kocúrom, rybičkou a vtáčikmi,“ vraví zelenooká kráska, ktorá mala vždy dosť veľa voľnočasových aktivít. Chodila na scénický tanec, spev, učila sa hrať na gitare, v zime rada lyžovala a rekreačne plávala, ale najviac ju vždy lákala a bavila móda. Možno preto, ale aj zo zvedavosti sa prihlásila do súťaže Miss stredných škôl 2013. „Celý koncept a zameranie súťaže znel veľmi lákavo. Predsalen skúsenosti sú v dnešnej dobe na nezaplatenie a aj takýmto spôsobom sa človek môže overiť, čo všetko dokáže a kam sa dá s pevnou vôľou a snahou zájsť. Súťaž bola pre mňa rozhodne perfektnou príležitosťou, spoznala som vďaka nej skvelých ľudí a najmä dievčatá, s ktorými sa budem priateliť ešte dlho, ak nie aj do konca života.“
V súčasnosti je Ivana študentkou žurnalistiky, hoci pri rozhodovaní rozmýšľala aj nad medicínou alebo matematikou, s ktorou bola vždy celkom dobrá kamarátka. „Verím, že škola mi poskytne veľký rozhľad a množstvo vedomostí, čo sa mi zíde aj v prípade, že by som sa v budúcnosti novinárkou nestala. Keďže milujem módu, rada by som sa uberala týmto smerom, no nevylučujem, že sa o pár rokov budem televíznym divákom prihovárať zo správ či nejakej rannej relácie, aj keď o týchto veciach je asi ešte veľmi predčasné hovoriť.“ Pochopiteľne, že taká atraktívna slečna, akou je bývalá stredoškolská misska, neuniká ani zvýšenej pozornosti mužov. Ona je však šťastne zadaná, nakoľko jej srdce už dlhšie patrí priateľovi Petrovi. „Aj keď sa v poslednom čase vidíme menej, tak verím, že to náš vzťah nenaštrbí. Veď máme na seba ešte celý život, tak to snáď bude stačiť,“ hovorí príťažlivá Tatranka, ktorá veľmi rada varí, pečie, tancuje, spieva, chodí do „sekáčov“ a šoféruje, ale najmä cestuje. Keby mala veľa peňazí, najradšej by autom precestovala celý svet! Najbližšie destinácie, kam sa chystá sú Londýn a Barcelona. „Už teraz sa neviem dočkať, že spoznám kultúru, tradície, život a kuchyňu nových krajín. To sú veci, ktoré vás nikto nikde nenaučí, ale ich človek musí jednoducho zažiť, prežiť a vychutnať si to.“ Nedávno bola so svojím partnerom v USA, vďaka čomu sa trochu zmenil jej pohľad na život ako aj vlastnú budúcnosť. „Uvedomila som si, aké dôležité je mať nejaké ciele, hodnoty a motiváciu. A taktiež to, že musíme byť hrdý na to, odkiaľ pochádzame a nikdy nezabudnúť vrátiť nášmu kraju to, čo nám dal,“ dodala Ivana Petrušová.

Futbalový reprezentant Peter Pekarík: Deťom dnes chýba trpezlivosť a pokora!

27.10.2015

Postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska potešil celý náš národ. Jedným z hráčov, ktorí sa o druhé postupové miesto hneď za Španielskom výrazne pričinili, bol obranca viac »

Slovensko má ešte jednu šancu postúpiť do futbalovej Ligy majstrov!

11.08.2015

Kým úradujúci majster SR vo futbale AS Trenčín už svoje účinkovanie v tohtoročnej edícii Ligy majstrov skončil po vypadnutí v predkole s najslávnejším rumunským klubom Steaua Bukurešť, viac »

Slováci na MS 2015 v hokeji vypadnú a nahradia ich Maďari!

27.04.2015

Samozrejme, že to je najhorší možný scenár, aký by mohol nastať na nadchádzajúcich MS v ľadovom hokeji, ktoré sa od 1. do 17. mája 2015 uskutočnia v susednom Česku. V základnej skupine viac »

Merkel

Náskok nemeckých konzervatívcov nad socialistami sa zvyšuje

30.04.2017 10:34

Náskok kresťanských demokratov kancelárky Merkelovej a ich partnera CSU nad sociálnymi demokratmi expredsedu Európskeho parlamentu Schulza narastá.

Maďarsko, povodne

Rozvodnené rieky v Česku si vyžiadali aj obeť na ľudskom živote

30.04.2017 09:38

Hladiny riek výrazne klesli na horných či stredných tokoch, niekde sa však kulminácia ešte len čaká. To je prípad rieky Morava, ktorá má na hraniciach so Slovenskom kulminovať až v pondelok.

Rusko, NPO Saturn, Vladimír Putin

Pád cien ropy bol pre Rusov horší ako sankcie

30.04.2017 08:30

Tri roky sankcií voči Rusku ukázali, ze krajinu viac postihol pokles cien ropy než sankcie, ktoré na neho uvalili západné štáty.

Kuba, Havana

Na Kube si budú uťahovať opasky, problémy im robí Venezuela

30.04.2017 08:00

Kuba sa vlani po štvrťstoročí prepadla do recesie a uťahovanie opaskov bude pokračovať. Kubánci pociťujú najmä prehĺbenie krízy vo Venezuele.

romson

Môj život by mal byť slušný román.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 40944x
Priemerná čítanosť článkov: 3412x

Autor blogu

Kategórie