Slovenky vyhrali nad Maďarkami 3: 1 a budú hrať vo finále!

9. marca 2015, romson, Nezaradené

Futbalová reprezentácia žien SR si na turnaji Istria cup 2015 robí veľmi dobré meno. Neprehrala ani vo svojom treťom zápase, keď dokázala zvrátiť nepriaznivý vývoj v stretnutí s Maďarskom z 0:1 na 3:1 a v druhom polčase naše hráčky výborný výsledok už len s prehľadom kontrolovali…

V druhom zápase naše najväčšie rivalky – Rakúšanky síce zdolali Írky 2:0, teda rovnakým výsledkom ako my, ale celkovo sme skupinu vyhrali s o gól lepším skóre a mali by sme v stredu 11. marca 2015 nastúpiť vo finále turnaja proti Poľsku, ktoré si v turnaji poradilo so Severným Írskom 2:0, remizovalo s domácim Chorvátskom 0:0 a v poslednom zápase skupiny porazilo Rumunsko opäť 2:0. Zápasy o konečné umiestnenie sa budú hrať v stredu.

Finále Poľsko – Slovensko sa zohrá o 15. hod v meste Poreč, zápas o 3. miesto Rakúsko – Francúzsko B o 14. hod v meste Rovinj, zápas o 5. miesto medzi Chorvátskom s Walesom v Poreči o 11. hod, o 7. miesto si v Umagu zahrajú Maďarsko a Rumunsko, kde bude zároveň aj zápas o 9. miesto Kostarika – Írsko a v Rovinjskom sele sa zohrá zápas o 11. priečku medzi Severným Írskom a Bosnou-Hercegovinou.

SVK pri hymnachFoto: Lenka Gazdíková, SFZ

Maďarsko: Barbara Bíró – Tímea Gál, Szabina Tálosi, Zsófia Rácz, Gabriella Tóth, Angéla Smuczer, Erika Szuh, Henrietta Császár – Dóra Zeller, Fanni Vágó, Lilla Sipos – Bernadett Zágor

Slovensko: Lucia El Dahaibiová – Patrícia Fischerová, Monika Matysová, Lucia Haršanyová, Jana Vojteková – Lucia Ondrušová – Lucia Šušková (93. Petra Zdechovanová), Veronika Klechová (85. Simona Fatulová), Dominika Škorvánková, Dominika Koleničková (70. Kristína Košíková) – Patrícia Hmírová (90. Ivana Pálenčíková)

Góly:

15′ 1:0 Zágor
24′ 1:1 Veronika Klechová (pokutový kop)
29′ 1:2 Dominika Škorvánková
31′ 1:3 Lucia Šušková

Hlasy po zápase:

Zsolt Pakusza (tréner SR): „Do zápasu sme nastúpili s inou taktikou v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi. Veľmi si cením, že sme po inkasovanom góle dokázali otočiť skóre stretnutia a ešte v prvom polčase sme strelili tri góly. Od začiatku sme chceli hrať aktívne, myslím si, že sme sa Maďarkám vyrovnali vo všetkých činnostiach, dokázali sme kompaktne a pozorne brániť a najmä v prvej časti hry nám vychádzal aj prechod do útoku. V druhej časti hry obom tímom evidentne dochádzali sily, tempo hry trošku upadlo. Napriek snahe súperiek o zmenu skóre sme ustrážili výsledok 3:1. Pozitívne je to, že dievčatá otočili skóre a brankárka, s výnimkou inkasovaného gólu, nemusela riešiť závažnejšie situácie. Dievčatá boli efektívne v koncovke, rád by som vyzdvihol kolektívny výkon, niektoré dievčatá napriek únave siahli na dno svojich síl, zabojovali o úspešný výsledok a tešíme sa z víťazstva.“

Edína Marko (trénerka Maďarska): „Nezačali sme zle, ale keď sme vyhrávali 1:0, tak sme prestali hrať a Slovensko rýchlo vyrovnalo a do 30. minúty otočilo zápas. Naše súperky hrali dnes veľmi dobre a zaslúžene zvíťazili. Do tretieho zápasu turnaja sme nastupovali v neľahkej situácii a prakticky sme mali na lavičke k dispozícii len dve zdravé náhradníčky.“